BERK KURS MERKEZİ

Posted by

BERK KURS MERKEZİ

Adres: Ankara cad. İhsan Kavukçuoğlu İş Merkezi Kat:2-3 Polatlı / ANKARA

Tlf: 0 312 621 25 57

 

—————————————————————————————————————-

 

 

Yaklaşık 4 yıldır Almanya’ya gidecek olan vatandaşlarımıza Almanca dil eğitimi vermekteyiz. Gidecekleri ülkenin asli birer unsuru olabilmek ve orada uyum içerisinde yaşayabilmek adına ne denli önemli bir gerekliliği yerine getirdiğimizi şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Almanca öğrenip giden eş ve çocukların yıllardır Almanya’da ikamet eden yakınlarından daha hızlı bir şekilde oradaki yaşamın bir parçası olmayı başardıklarını gördük.

Bu süreç içerisinde yürüttüğümüz çalışmalara verdiği destekten ötürü ‘’Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi’’ uzmanlarına özellikle teşekkür etmek istiyoruz. Öğrencilerin nasıl bir yaşama merhaba diyeceklerini, hayatlarını kolaylaştırmak ve huzur içinde yaşayabilmek için neler yapmaları gerektiğini onlara çok iyi anlattılar. Her seminerden sonra öğrencilerin endişelerinin azaldığını, özgüvenlerinin arttığını, gidecekleri yerin bir yabancı diyar olmaktan çok yaşayacakları ikinci bir vatanları olacağı gerçeğini kavradıklarını gördük.

 

Bu vesile ile; Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi’ni hayata geçirenlere ve bu proje kapsamında emek harcayanlara en içten duygularla teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

BERK KURS MERKEZİ

 

Osman DOĞAN

Kurum Müdürü

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir