Active-English

Posted by

1987 yılında İngilizce ile dil eğitimine başlayan Active English, daha sonraki yıllarda da programlarına Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Çince, Rusça, Fransızca ve yabancılar için Türkçeyi de ekleyerek hizmet alanını genişletmiştir. Programlarımız, kuruluşumuzdan bu yana etkin bir şekilde devam etmekte ve eğitimde başarımız her geçen gün artmaktadır. Başarımızda, eğitmenlerimizin, öğrenci profilinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve donanıma sahip olmalarının payı büyüktür.

Yabancı diller, bireylerin küresel ortamdaki bilgiye ulaşmalarında artık temel araç haline gelmiştir. Günümüzde, tek bir yabancı dil biliyor olmak, bireysel başarı açısından yeterli gelmemektedir. Kurumlar artık en çabuk dönüşüm alabilecekleri alana, yani insana yatırım yapmaktadır. Bir ya da daha çok yabancı dili konuşabilmek, kişiye olduğu kadar kurumlara da artı değer kazandırmaktadır.

Bu gerçekle hareket eden Active English, eğitimi sadece ders saatleri ile sınırlamayarak,  öğrencilerine ücretsiz yararlanabilecekleri birçok ekstra aktiviteler düzenlemektedir.

Active-English ve Almanca
Avrupa Birliği`nin anahtar dili olan Almanca; Almanya, Avusturya ve İsviçre`nin resmi dilidir. Ayrıca birçok Avrupa ülkesinde yaygın olarak konuşulmaktadır. Köken itibarı ile Germen Dil Grubu`nun  bir bölümünü teşkil eder, bu nedenle İngilizce`ye daha yakındır.
ANKARA ACTIVE ENGLISH’ de; Almanca konuşulan ülkelerde, yüksek okullara giriş için gereken, Almanca dil yeterlilik sınavına  yani "DSH" e hazırlayan bir Almanca Kursu ve programı yürütülmektedir. Bunun dışında Aile Birleşimi sınavına yönelik kurslar, Almanca KPDS – ÜDS hazırlık kursları Almanca Hazırlık Atlama ve Destek kursları, Yazma ve Konuşma kursları verilmektedir.

Aile Birleşimi Guruplarımız ve Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi
Aile Birleşimi Sınavı konusunda kurumumuz çok tecrübelidir. 2005 yılından itibaren bu eğitim kurumumuzca verilmektedir.  Almanya’ya eşinin yanına gidecek olan kişilerin bu sınava girmeleri ve sınavdan 100 üzerinden en az 60 almaları gerekmektedir. Kurumumuzda verilen bu eğitim 1,5 ay sürmekte ve öğrencilerimize her konuda yardımcı olunmaktadır.

Son olarak kurumumuzda ‘’Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi’’ tarafından Aile Birleşimi yoluyla Almanya’ya gidecek olan kursiyerlerimiz için gidecekleri ülkeyi tanıma konusunda bilgilendirici, aydınlatıcı ön tanıtım semineri gerçekleştirilmiştir. Semineri düzenleyen Melek Yıldırım ve Yıldız Ataklı Hanımefendiler, öğrencilerimizin tüm sorularını cevaplayarak onlara yeni vatanları olacak olan Almanya hakkında geniş bilgiler sunmuşlardır. Seminer konuları öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özenle hazırlanmış ve öğrencilerimiz tarafından çok faydalı görülmüştür. Almanya’daki günlük yaşam, Türkiye’den farklı olan yanları,  fiziki ve siyasi konumu, bürokratik işlerin nasıl yürütüldüğü detaylı olarak anlatılmış ve öğrencilerimiz bilgilendirilmiştir.  Fotoğraflarla Almanya’nın detaylı olarak tanıtılması öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlenmiştir.

Eminiz ki, öğrencilerimiz Almanya’ya gidip yeni hayatlarına başladıklarında bu seminer neticesinde edindikleri bilgilerin çok faydasını göreceklerdir. Bu sebeple kurum olarak bu seminerlerin sık tekrar edilmesini sağlamak bizim öncelikli amacımız olacaktır.                     ‘’ Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi’’ ile öğrencilerimizin bilgilendirilmeleri ve onlara değer katılması bizleri de mutlu etmiştir. Öğrencilerimize bu olanağı sağlayan Melek Hanım ve Yıldız Hanım’a teşekkürlerimizi sunar, kurumumuzda onları bir kez daha görmekten kıvanç duyarız.

Zeynep DEDE
Active English  Almanca Bölümü
Merkez :
Atatürk Bulvarı 127 / Kat: 8 06640 Bakanlıklar Ankara – TÜRKİYE
+90.312.418 79 73 (Pbx)
+90.312.419 03 10
+90.312.419 03 11
+90.312.425 82 35 (Fax)
ingilizce@active-languages.com
info@active-languages.com
ispanyolca@active-languages.com

Batıkent Şubesi:
Kentkoop Mah. Batıkent Bulvarı
No: 255 (Cumhuriyet Meydanı)
06370 Batıkent Ankara – TÜRKİYE
+90.312.251.1.251
+90.312.251.1.256 (Fax)

Ümitköy Şubesi:
Mutlukent Mah. 2074 sok. 5-A Ümitköy – Ankara – TÜRKİYE
www.aktiffen.com
+90.312.235 70 60
+90.312.235 70 39 (Fax)

Eryaman Şubesi:
Eryaman Mah.285.Sok.No:4 Dolphin AVM Karşısı Eryaman – ANKARA
+90.0312.283 33 33
+90.0312.282 07 07www.abceryaman.com
bilgi@abceryaman.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir