Make it in Germany

Posted by

 
Make it in Germany“ internet portalı, uluslararası uzman işgücünü Almanya’ya davet ediyor!
 
 
“Make it in Germany” – Almanya, uluslararası uzman çalışan ve ailelerini davet ediyor! Karşılama portalında, yurtdışından uzman işçilere Almanya’da başarıya giden yollar gösterilirken, Almanya’da kariyer yapmanın avantajları anlatılıyor.
 
Alman firmalar iyi eğitilmiş uzman elemanlar aramakta; özellikle de matematik, bilişim, doğa bilimleri ve teknik alanlarında (MINT). Bununla beraber, yalnızca akademik alanda olmamak üzere sağlık sektöründe de uzman işgücü aranıyor.

„Make it in Germany“ yurtdışından gelen ve Almanya’da yaşamak ve çalışmak isteyen işgücünü destekliyor. Almanca ve İngilizce yapılacak olan tanışma toplantısı, mevcut danışmanlık ve destek hizmetlerini bir araya getiriyor. Hangi branşlarda işgücü ihtiyacı olduğu ve hangi koşullarda istihdam sağlanabileceği belirtiliyor („quick-check“). Darboğazdaki mesleklere göre oluşturulmuş iş borsası ile, pozisyon teklifleri rahatlıkla araştırılabilmekte. İnteraktif dünya haritası „yerinden Almanya“, tüm dünyadaki Alman kurumların iletişim bilgileri ile sundukları hizmetleri içeriyor.

„Make it in Germany“ bir bilgilendirme portalından daha fazlası, açık bir kucaklama kültürünün ifadesidir. Çeşitli yönleriyle, çağdaş bir Almanya resmi sunar. Almanya’da başarılı bir kariyer yapmış uluslararası çalışanlar da şahsi tecrübelerini paylaşırken, başarılı entegrasyonun ipuçlarını veriyorlar.

Karşılama portalı, Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı (BMWi), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (BMAS) ile Almanya İş Kurumu’nun (BA) ortaklaşa gerçekleştirdiği bir işgücü hamlesidir.
  
Uluslararası işgücünü karşılama portalı:
 www.make-it-in-germany.com
 
İşgücü hamlesi portalı:
www.fachkräfte-offensive.de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir