Make it in Germany

Posted by

 
Make it in Germany“ internet portalı, uluslararası uzman işgücünü Almanya’ya davet ediyor!
 
 
“Make it in Germany” – Almanya, uluslararası uzman çalışan ve ailelerini davet ediyor! Karşılama portalında, yurtdışından uzman işçilere Almanya’da başarıya giden yollar gösterilirken, Almanya’da kariyer yapmanın avantajları anlatılıyor.
 
Alman firmalar iyi eğitilmiş uzman elemanlar aramakta; özellikle de matematik, bilişim, doğa bilimleri ve teknik alanlarında (MINT). Bununla beraber, yalnızca akademik alanda olmamak üzere sağlık sektöründe de uzman işgücü aranıyor.

„Make it in Germany“ yurtdışından gelen ve Almanya’da yaşamak ve çalışmak isteyen işgücünü destekliyor. Almanca ve İngilizce yapılacak olan tanışma toplantısı, mevcut danışmanlık ve destek hizmetlerini bir araya getiriyor. Hangi branşlarda işgücü ihtiyacı olduğu ve hangi koşullarda istihdam sağlanabileceği belirtiliyor („quick-check“). Darboğazdaki mesleklere göre oluşturulmuş iş borsası ile, pozisyon teklifleri rahatlıkla araştırılabilmekte. İnteraktif dünya haritası „yerinden Almanya“, tüm dünyadaki Alman kurumların iletişim bilgileri ile sundukları hizmetleri içeriyor.

„Make it in Germany“ bir bilgilendirme portalından daha fazlası, açık bir kucaklama kültürünün ifadesidir. Çeşitli yönleriyle, çağdaş bir Almanya resmi sunar. Almanya’da başarılı bir kariyer yapmış uluslararası çalışanlar da şahsi tecrübelerini paylaşırken, başarılı entegrasyonun ipuçlarını veriyorlar.

Karşılama portalı, Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı (BMWi), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (BMAS) ile Almanya İş Kurumu’nun (BA) ortaklaşa gerçekleştirdiği bir işgücü hamlesidir.
  
Uluslararası işgücünü karşılama portalı:
 www.make-it-in-germany.com
 
İşgücü hamlesi portalı:
www.fachkräfte-offensive.de

6 comments

 1. Merhaba, diyaliz (ön lisans) mezunuyum. Almanya’da çalışmak istiyorum. Amanca kursuna devam ediyorum. Ne önerirsiniz nasıl gelebilirim ve denklik işlemlerim için danışmanlık alabilir miyim.? Teşekkürler

  1. Betül hanım merhaba,

   Sağlık çalışanları Almanya’ya gitmeden diploma denkliklerini yaptırmak ve en az B1 tercihen B2 düzeyinde Almanca bilmek durumundalar.
   Bizi aramanız durumunda denklik konusunda sizi yönlendirebiliriz.
   0 549 330 24 07

   kolay gelsin

 2. Merhaba Elektrik önlisans mezunuyum tam anlamıyla Almanya ya gitmek ve orada çalışabilmek için neler yapmalıyım acaba bilgi verirseniz sevinirim

  1. Hasan Bey merhaba,

   Özetle öncelikle B1 düzeyinde Amanca öğrenmeniz; bu esnada denklik yaptırmanız ve diplomanıza uygun bir iş sözleşmesi edinmeniz gerekmekte. Mesleğinizde tecrübe denklik için son derece önemli. O nedenle biriktirebildiğiniz kadar alanınızda mesleki tecrübe edinmenizi öneririm ve sonrasında denklik başlatmanızı öneririm. Denklik için bize ulaşırsanız sizi yönlendirebiliriz.

   Kolay gelsin

 3. Merhaba ,
  İngilizce Öğretmeniyim(2019 mezunu)1 yıldır ücretli öğretmen olarak çalışıyorum. 2-20 yaşlarım arasında Almanya’da yaşadım. Hauptschulabschluss yaptım orada. Sonra annem 2005’te Tr temelli dönüş yaptığı için ben de geldim. Ama babam hâlâ Almanya’da çalışıyor.
  Benim Almanya’ya gidip orada çalışma şansım nedir ve nasıl bi yol izlemeliyim? Eşim 10 yıllık elektrik mühendisi ve kamuda calisiyor. Onun da bu durumunu göz önünde bulundurunca ne gibi bir yol izleyip Almanya gidebiliriz ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  1. Merhaba,

   İkinizden biri çalışma için gerekli şartları yerine getirme durumunda vize alıp gidebilir. Diğer eş de aile birleşimi yapabilir.

   Kolay gelsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir