İDATA – Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Posted by
 1. Pandemi nedeniyle vize randevuları İdata’nın resmi web sitesi üzerinden online alınmaktadır.  https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr
 2. İDATA Tel No: 0850 460 VIZE (0 850 460 8493)
  Yurt dışından +90 212 970 8493
  İDATA çalışma saatleri: Hafta içi her gün: 08:30-12:30 / 13:00- 16:30
  – İDATA’yla yapılan görüşmede pasaport numarası, isim, soy isim, mail adresi ve telefon numarası istenmektedir.
  – İDATA bu danışmanlık hizmeti için 7,8 € karşılığı TL ücret almaktadır.
  – İDATA danışmanlık ücreti, online kayıt esnasında kredi kartı ile ödenebilir.
  – Randevu kaydının sonunda randevu numarasını (“PNR”, örnek: IDT23DOGH1W) ve hazırlamanız gereken belgelerin listesini içeren bir e-posta alacaksınız. Lütfen e-postadaki bilgileri dikkatlice okuyunuz.
  –  Bu bilgileri Alman Büyükelçiliği’nin ve Alman Başkonsolosluklarının internet sayfalarından ya da bizi arayarak da edinebilirsiniz.
 3. -Randevu gününüze 3 gün kala, size verilen randevunuzun tarihini değiştirilebilir veya iptal edebilirsiniz. Bu durumda işleminiz sırasında yapmış olduğunuz ödemeniz tarafınıza iade edilecektir.
  – Randevu gününüze 3 günden daha az kalması durumunda, yapılacak değişiklikler kabul edilmeyecektir. Dolayısıyla ücret iadesi yapılmayacaktır ve yeniden randevu almak gerekir
  – Başvuru formları Alman Büyükelçiliği ve Alman Başkonsolosluklarından ücretsiz alınabilir ya da bu kurumların internet sayfalarından indirilebilir.
  Daha fazla bilgi için
  www.ankara.diplo.de
  www.istanbul.diplo.de
  www.izmir.diplo.de
  www.idata.com.tr

8 comments

 1. مرحبا لو سمحتم أتوسّل إليكم انا مريضة جدآ ومقابلتي منذ فترة ولااعرف أحداً بتركيا زوجي الماني وقدمت ٤امتخانات بجوته حصلت في آخر مرة على ٥٥علامة ماهي الحالات التي يمكن أن يستثنو لنا بها اللغة انا جئت إلى تركيامنذ فترة ولااحد يساعدني وزوجي سوف يتكفل بمصاريف تعليمي كاملة وقام بتسجيلي بمدرسة ألمانية لألتحق بها عندما أصل رجاءاً ساعدوني ماذا افعل

  1. Hallo,

   Könen Sie Ihre Frage auf Deutsch oder Türkisch stelllen. Ich kann leider kann Arabisch

 2. Hallo guten abend ich habe eine frage Mein Frau ist von Bulgarien und sie hat Bulgarischen Pass aber sie wohnt in Deutschland und ich in der Türkeı können wir auch bei uns Antrag machen für den Visa oder müssen wir alles von Bulgarien machen Mit Freundlichen Grüsse Umut.

 3. Hallo,

  ich habe die deutsche Staatsbürgerschaft und lebe in Deutschland und mein Mann lebt derzeit noch in der Türkei. (Wir haben im August in der Türkei geheiratet) Er hat mit seinem Deutschkurs begonnen und ist auch bald fertig. Er ist auch geimpft. Ich habe einen festen Job und eine Wohnung in Deutschland. Uns wurde gesagt, dass wir einen Termin bei Idata vereinbaren müssen und dies in der Regel 4-5 Monate dauern kann. Die Einreichung der Unterlagen kann weitere 2-3 Monate dauern. Dauert es wirklich so lange, auch wenn ich schon verheiratet bin? Ich bitte um Rückmeldung. Vielen Dank! LG Leyla Tokan

 4. Merhaba,
  kasımda Türkiyede Almanyada bulunan nişanlımla evleneceğim. Şimdi turist vizesi için başvurup vize alıp evlendikten sonra da Aile birleşimi için başvurup turist bizimle gitmeyi düşünüyordum. Ancak aile vizesi galiba 3 ay sürebiliyormuş ve aile vizesi için başvurduğumda bu durumda pasaportum bana 3 ay sonra mı gelecek?

  1. Merhaba Cem Bey,

   Her iki vizeye aynı süreçte başvuramıyorsunuz. Ancak önce schengen sonra da aile birleşimi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak schengen vizeniz varsa aile birleşimi başvurusunda pasaporta ihtiyacınız olduğunu, yurt dışına çıkma durumunuz olduğunu belirtirseniz pasaportunuzu alma şansınız var. Sonrasında vize sonucu için tekrar konsolosluğa vermeniz gerekir. Dediğiniz gibi aile birleşimi vizesinin sonuçlanması uzun sürüyor.

   Kolay gelsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir