Partnerlerimiz

DER PARITÄTISCHE GESAMTVERBAND
Yardımlaşma, dayanışma, bilgilendirme, yönlendirme gibi daha birçok alanda hizmet veren Der Paritätische Gesamtverband, Almanya’da sosyal hizmet sunan, yardımlaşma ve dayanışmayı temel alan kurumların çatı örgütlenmesidir. Almanya’ya vardığınızda, sizlere birçok konuda yardımcı olabilecek, yeni vatanınızda sizlere; yönlendirme, bilgilendirme gibi konularda birçok bölgede Türkçe konuşan sosyal danışmanlarıyla sosyal danışmanlık hizmeti sunan DER PARITÄTISCHE GESAMTVERBAND‘ın danışmanlık iletişim bilgileri için lütfen buraya tıklayınız.    

Goethe Enstitüsü – İstanbul

İstanbul Beyoğlu’nda hizmet sunan Goethe Enstitüsü, normal dil kurslarının yanı sıra, Almanya’ya gerek aile birleşimi yolu ile, gerekse kalifiye elaman veya ögrenci vb. statülerde gitmek isteyen insanlara oryantasyon seminerleri, danışmanlık hizmetleri gibi farklı alanlarda hizmet sunmaktadır. Vize endeksli dil kursları gibi temel konularda, ister aile birleşimi yolu ile, isterse kalifiye eleman olarak Almanya’ya gitmek isteyen insanların danışmanlık, bilgi alma ve yönlendirilme konularında İstanbul’da başvurabilecekleri önemli adreslerden birsidir.

JMD

Almanya’ya gitmek ve orada yaşamak isteyen göçmen gençlere; online yani internet üzerinden sosyal danışmanlık hizmeti sunan JMD, yeni ülkenizle ilgili tüm sorularınızı internet üzerinden cevaplayacak, sizleri yönlendirme ve oryantasyon konularında bilgilendirecektir. Sadece internet üzerinden gençlere hizmet sunan JMD, tüm danışmanlık hizmetlerini Türkçe sunmaktadır.