Kalifiye eleman olarak Almanya’da çalışmak ister misiniz?

Posted by

Online Bilgilendirme Semineri: Almanya’da Çalışmak-Amerikanca Dil Kursu iş birliğiyle

Almanya’da ÇalışmakAlmanya’da eleman sıkıntısı çekilen meslek dallarından birinde yüksek öğrenim ya da meslek lisesi mezunusunuz; alanınızda yeterli iş deneyimine sahipsiniz ve Almanya’da çalışmayı düşünüyorsunuz.O halde bilgi edinmek için “Almanya’da çalışmak” konulu online seminerimize katılabilirsiniz:

Tüm alanlar için: 12.04.2022 Salı, Saat 13:00- 15:30

Yer: Zoom Toplantı Odası/Online

Online seminerimizde “Yeni Kalifiye Göç Yasası”, mavi kart-vize şartları, iş arama vizesi, mavi kart, mesleki denklik, meslek eğitimi (Berufsausbildung), Almanya´da teknik ve sosyal mesleklerde eleman eksikliği, sağlık mesleklerinde denklik tamamlama eğitimleri, meslek icra izni (Berufserlaubnis), ruhsat (Approbation) ve çalışma hayatı üzerinde durulacaktır; sizinle birlikte Almanya`ya göçecek olan aile bireylerinizin konumu da özel olarak konuşulacaktır.

Online seminer ücretsizdir ve dershane dışından katılımcılara da açıktır.Katılım 30 kişiyle sınırlıdır. Online kayıt gerekmektedir.Kayıt aşağıdaki linkten mümkündür:

https://almanya-danismanlik.eu/etkinlikler/

Zoom toplantı odası giriş bilgileri etkinlikten bir gün önce sizlere mail ile bildirilecektir. Lütfen gereksizler (spam) kutusunu da kontrol edin!

Katılımınızdan memnuniyet duyarız.

Yeni Vatanım Ekibi-Amerikanca Dil Kursu

2 comments

  1. Almanya’da 1978 den 1988 evkadar 10 sene yaşadım 11 yaşında turkiyeye ailemle geldim. Şimdi orada 10 sene yaşadığımı beyan edip tekrar konsolosluğa başvuran kabul edilirmiyim agirvasita şoförüm

    1. Merhaba Berkant Bey,

      Ne yazık ki bu vesile ile gitme şansınız yok. Siz çalışma amaçlı koşulları sağladığınızda vize alıp gitme şansınız var.

      Kolay gelsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir