Elazığ Amerikanca Dil Kursu İşbirliğiyle Aile Birleşimi Bilgilendirme Semineri 14.09.2023

Posted by

Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi Ekibi, Elazığ Amerikanca Dil Kursu işbirliğiyle bilgilendirme semineri düzenliyor.

Aile birleşimi nedeniyle Almanya’da yaşayacak olan vatandaşlarımıza Almanya’daki yaşama hazırlayıcı bilgiler verilecek. Vize süreci, oturma ve çalışma izinleri, uyum programları, denklik, meslek eğitimi, kadın hakları, çocuk eğitimi, çok kültürlü yaşam gibi konular ele alınacak. Katılımcıların soruları cevaplandırılacak, seminer sonunda, seminere katıldıklarına dair bir katılım sertifikası gönderileceğinden ön kayıt esnasında iletişim ve kimlik bilgilerinin eksiksiz olduğundan emin olmanızı rica ederiz.

Online bilgilendirme seminerimize Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.Etkinliğe katılım için ön kayıt gerekmektedir. Kayıt aşağıdaki linkten mümkündür:

https://almanya-danismanlik.eu/etkinlikler/

Seminere katılım için gerekli olan bilgiler size bir gün önce mail ile bildirilecektir. Lütfen gereksizler (spam) kutusunu da kontrol edin!

Tarih: 14.09.2023 Perşembe Saat:14:00-16:00

İletişim: Muzaffer Akgün: 0 539 493 38 04

Yer: Zoom Toplantı Odası

Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi Ekibi

2 comments

  1. Merhaba nişanlım almanya vatandaşı ben türkiyedeyim nişanlım almanyadan nikah için dawet gönderip nikahı almanyada yaparsak daha erken vize alabilirsiniz dediler. Öyle bi şansımız varmı nikah için dawet gönderip orada nikah yapabiliyor muyuz a1 sewiyesi o zamanda şartmı bilgi verirmisiniz lütfen

    1. Merhaba Zeynep Hanım,

      Almanya’da nikah kıyma şansınız var ancak yine normal aile birleşimi süreci ve şartları söz konusu. Farklı olarak sadece Almanya’dan bir nikah tarihi alınması gerekir. Bekleme süreleri aynı ve A1 dil sertifikası şartı istenir.

      Bilginiz olsun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir