Yeni Ortak Faaliyet Ağı İle Çalışma Alanlarımızı Genişletiyoruz!

Posted by

Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, Aile Birleşimi ve Kalifiye Eleman Danışmanlığı ve oryantasyon seminerleri hizmetine ek olarak yeni faaliyet alanlarıyla çalışmalarına başarılı bir şekilde devam ediyor.

Entwicklungwerk f. Soziale Bildung und Innovation LV Baden-Württemberg ile bu Eyalete Türkiye’den hemşire ve yaşlı bakım elemanı götürmeyi hedefleyen Pasodi Pilot Projesi kapsamında işbirliğine gidiyor. Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, Pasodi Projesi kapsamında Almanya’da çalışacak olan adayların denklik ve vize sürecinde; Almanya’daki sosyal ve çalışma yaşamına uyumunu kolaylaştıracak yönlendirme, bireysel danışmanlık ve oryantasyon seminerleri hizmetiyle destek verecektir.

Proje kapsamında ilk etapta lisans eğitimi almış 10 hemşire mezununun gitmesi planlanıyor. Bu adayların denklik işlemleri kurum tarafından Almanya’da yaptırılacaktır. Adaylara, B2 düzeyinde dil kursu yine kurum tarafından finanse edilecektir. Adayların, Almanya’da telafi eğitimi alacakları ve çalışacakları kurumlar ayrıca barınacak yerleri de Pasodi tarafından organize edilecektir.

Daha fazla bilgi için!

https://www.entwicklungswerk.org/post/start-des-pilotprojektes-zur-sozialintegrativen-pflegekr%C3%A4fterekrutierung-aus-der-t%C3%BCrkei
https://www.entwicklungswerk.org/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir