Yeni Ortak Faaliyet Ağı İle Çalışma Alanlarımızı Genişletiyoruz!

Posted by

Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, Aile Birleşimi ve Kalifiye Eleman Danışmanlığı ve oryantasyon seminerleri hizmetine ek olarak yeni faaliyet alanlarıyla çalışmalarına başarılı bir şekilde devam ediyor.

Entwicklungwerk f. Soziale Bildung und Innovation LV Baden-Württemberg ile bu Eyalete Türkiye’den hemşire ve yaşlı bakım elemanı götürmeyi hedefleyen Pasodi Pilot Projesi kapsamında işbirliğine gidiyor. Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, Pasodi Projesi kapsamında Almanya’da çalışacak olan adayların denklik ve vize sürecinde; Almanya’daki sosyal ve çalışma yaşamına uyumunu kolaylaştıracak yönlendirme, bireysel danışmanlık ve oryantasyon seminerleri hizmetiyle destek verecektir.

Proje kapsamında ilk etapta lisans eğitimi almış 10 hemşire mezununun gitmesi planlanıyor. Bu adayların denklik işlemleri kurum tarafından Almanya’da yaptırılacaktır. Adaylara, B2 düzeyinde dil kursu yine kurum tarafından finanse edilecektir. Adayların, Almanya’da telafi eğitimi alacakları ve çalışacakları kurumlar ayrıca barınacak yerleri de Pasodi tarafından organize edilecektir.

Daha fazla bilgi için!

https://www.entwicklungswerk.org/post/start-des-pilotprojektes-zur-sozialintegrativen-pflegekr%C3%A4fterekrutierung-aus-der-t%C3%BCrkei
https://www.entwicklungswerk.org/

6 comments

 1. Merhaba. Ben ve eşim de Türkiye de yaşlı bakımı bölümü mezunuyuz. Yakin zamanda B1 sertifikasini alacağız İnsallah. Evraklarimiz şu an tercümanda. Fakat bizim tecrubemiz yok. Bu yüzden hangi eyalete başvuracagimiza karar veremiyoruz. Hangi eyalet bizim gibi tecrübesiz olanlara daha kolay en azından kısmi denklik verir? Bununla ilgili bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  1. Merhaba muhammet Bey,

   Telefonda size gerekli bilgileri vermiştim.

   İyi şanslar

 2. Merhaba , ben 37 yaşındayım ve önlisans mezunuyum. 7 yıldır Türkiye de aynı işte çalışmaktayım. MEB onaylı Evde Çocuk Bakımı Kursu sertifikam var. 2 kardeşim 8 yıldır Almanya da yaşıyor. Eşleri Alman vatandaşı . Bende oraya yerlesmeyi, orada çalışması ve hayatımı orada idame etmeyi istiyorum. Bana nasıl bir yol önerirsiniz ve bu süreçte şansım ne olur. Bunun bana maliyeti ne olur.

  1. Hilal Hanım merhaba,

   Bizi arayabilir misiniz? Proje ekibi sayfasından danışman arkadaşlara hafta içi mesai saatleri arasında ulaşabilirseniz yardımcı olurlar.

   Bazı soruların cevabı olmadan sizi doğru yönlendiremem.

   Görüşmek üzere

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir