Nusaybin-Midyat Spiegel Dil Kursu İşbirliği İle Online Aile Birleşimi Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Posted by

Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, Nusaybin-Midyat Spiegel Dil Kursu iş birliği ile 04.08.2021 tarihinde online bilgilendirme semineri düzenledi.

Online seminerde Almanya’ya evlilik yoluyla gidecek olan kursiyerlere vize süreci, uyum kursları, danışma kurumları, oturma-çalışma izinleri, vatandaşlık hakkı ve şartları, eğitim sistemi, meslek eğitimi, diploma denkliği, çok kültürlü yapısı, Almanya’daki hak ve yükümlülükler gibi pek çok konuda bilgi verildi; katılımcıların soruları yanıtlandı. Seminere katıldıklarına dair sertifika daha sonra kursiyerlerin mail adreslerine gönderilecektir.

Tüm katılımcılara Almanya’daki yaşamlarında başarılar diliyor; organizasyonu yapan Dilber Hocamıza ve online seminerimize katılan tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.

Yeni Vatanım Ön Uyum Proje Ekibi

2 comments

  1. Merhaba 22 Yaşındayım B1 düzeyinde Almancam var. Babam burada Niederlassung’a sahip. Şuan D tipi öğrenci vizesiyle yanındayım. Eğitim amaçlı olarak vizem sona erecek. Aile birleşimi yoluyla yanında kalma şansım var mı? Dil şartı/Belgesi istenirse bu belgeyi Almanya’da temin etme şartıyla yanında kalabilir miyim? Cevaplarınız için teşekkürler, iyi günler dilerim.

    1. Yavuz Bey Merhaba,

      Aile birleşimi 18 yaşından küçükler için mümkün. Siz ne yazık ki reşit olduğunuz için aile birleşimi yapma şansınız bulunmuyor. Bence Ausbildung yapmak için meslek eğitimi sözleşmesi edinmeye çalışın.

      Kolaylıklar dilerim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir