Kayseri Pelin Dil Okulu İşbirliği İle Online Aile Birleşimi Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Posted by

Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, Kayseri Pelin Dil Okulu iş birliği ile 01.12.2022 tarihinde online bilgilendirme semineri düzenledi.

Online seminerde Almanya’ya evlilik yoluyla gidecek olan kursiyerlere vize süreci, uyum kursları, danışma kurumları, oturma-çalışma izinleri, vatandaşlık hakkı ve şartları, eğitim sistemi, meslek eğitimi, diploma denkliği, çok kültürlü yapısı, Almanya’daki hak ve yükümlülükler gibi pek çok konuda bilgi verildi; katılımcıların soruları yanıtlandı. Seminere katıldıklarına dair sertifika ve “Almanya’ya Hoş Geldiniz ve Anayasa-Birlikteliğimizin Temeli” kitapçıkları daha sonra kursiyerlerin mail adreslerine gönderilecektir.

Tüm katılımcılara Almanya’daki yaşamlarında başarılar diliyor; organizasyonu yapan Pelin Hocamıza, Türkan Hanıma ve online seminerimize katılan tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.

Yeni Vatanım Ön Uyum Proje Ekibi

2 comments

 1. Merhaba Melek Hanım
  Eşim öğretmen ben ev hanımı
  Yeşil pasaport sahibiyiz
  4 seneden beri yılda iki kez ikişer yada üçer ay Almanya’ya gidip geliyorum
  Kaynıma ait bar-restorant var giderken iş yerinde çalışıyorum tabii gayri resmî olarak
  Ancak işler çok yoğun ve kaynım benim yaptığım işleri yapacak eleman bulmada zorlanıyor ve benim için çalışma izni çıkarmak istiyor
  Bunun için geçen sene gittiğimiz yabancılar şubesi Türkiye’de iş başvurusunda bulunmamızı söyledi öncelikle
  Bize yardımcı olursanız seviniriz

  1. Merhaba Mensure Hanım,

   Web sayfamızda proje ekibi sekmesinden iletişim bilgierimize ulaşabilirseniz durumunuza gööre size memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırız.

   Kolay gelsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir