İstanbul-Beyoğlu Goethe Enstitüsü İş Birliğiyle Online “Aile Birleşimi Bilgilendirme Semineri” Düzenlendi

Posted by

Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, İstanbul- Beyoğlu Goethe Enstitüsü iş birliği ile 10.05.2021 tarihinde online bilgilendirme semineri düzenledi.

Online seminerde Almanya’ya evlilik yoluyla gidecek olan kursiyerlere vize süreci, uyum kursları, danışma kurumları, oturma-çalışma izinleri, vatandaşlık hakkı ve şartları, eğitim sistemi, meslek eğitimi, diploma denkliği, çok kültürlü yapısı, Almanya’daki hak ve yükümlülükler gibi pek çok konuda bilgi verildi; katılımcıların soruları yanıtlandı. Seminere katıldıklarına dair sertifika daha sonra kursiyerlerin mail adreslerine gönderilecektir.

Tüm katılımcılara Almanya’daki yaşamlarında başarılar diliyor; organizasyonu yapan Gülseren hocamıza ve online seminerimize katılan tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.

Yeni Vatanım Ön Uyum Proje Eki

2 comments

  1. Mihriban.ailem uzun yıllarca Almanya calişmişlar Türkiye geldik1985de.ben ailemi kayıp etim Almanya gitmek geri dönmek istiyormuş iki abi Alman vatandaşı ben vatandaş olmak istiyorum ve nasil nete baş vuracami bilmiyorum 1966 doğumluyum oturma izinizde süresiz bana bir yardimci olursaniz menün kalırım….saykılarımla

    1. Merhaba,

      Ne yazık ki süresiz oturumunuz zaten 6 aydan daha faza Almanya dışında kaldığınız an iptal edilmiştir. Siz ancak çalışma amacıyla Almanya’ya gider ve vatandaşlık şartlarını yerine getirirseniz vatandaşlık alabilirsiniz. Kardeşlerden dolayı bir hakkınız bulunuyor.

      Bilginiz osun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir