Beyoğlu Goethe Enstitüsü İş Birliğiyle Online “Aile Birleşimi Bilgilendirme Semineri” Düzenlendi

Posted by

Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, Beyoğlu Goethe Enstitüsü iş birliği ile 14.06.2023 tarihinde online bilgilendirme semineri düzenledi.

Online seminerde Almanya’ya evlilik yoluyla gidecek olan kursiyerlere vize süreci, uyum kursları, danışma kurumları, oturma-çalışma izinleri, vatandaşlık hakkı ve şartları, eğitim sistemi, meslek eğitimi, diploma denkliği, çok kültürlü yapısı, Almanya’daki hak ve yükümlülükler gibi pek çok konuda bilgi verildi; katılımcıların soruları yanıtlandı. Seminere katıldıklarına dair sertifika ve “Almanya’ya Hoş Geldiniz ve Anayasa-Birlikteliğimizin Temeli” kitapçıkları daha sonra kursiyerlerin mail adreslerine gönderilecektir.

Bilgilendirme semineri için Goethe Enstitüsü Beyoğlu yetkililerine hem planlama aşamasında hem de etkinlik süresinde teknik destek veren, bize moderatörlük yapan sevgili Gülseren Hocamıza ve ilgi gösteren tüm katılımcılara çok teşekkür eder; başarılar dileriz.

Online toplantılarımız düzenli aralıklarla devam edecektir.

Yeni Vatanım Ön Uyum Proje Ekibi

2 comments

 1. Seminer gerçekten çok faydalı, aydınlatıcıydı. Bir yandan ne kadar zahmetli bir sürecin bizi beklediğini anlarken diğer yandan bu süreçte size rehber olacak insanların varlığı umut oldu. Başta Melek hanım olmak üzere, emeği geçenlere çok teşekkürler

  1. Timur bey,

   Değerlendirmeniz, katılımınız ve güveniniz için ekip arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

   Bu, uzun soluklu ve zorlu bir süreç. danışanlarımızın hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlamak bizleri de mutlu ediyor.

   Herkese bu süreçte kolaylıklar dileriz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir