Afyonkarahisar Amerikan Kültür Derneği Yabancı Dil Kursları’nda “Almanya’da Eğitim ve Çalışmak” Konulu Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Posted by

 

Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, Afyonkarahisar’da bulunan Amerikan Kültür Derneği Yabancı Dil Kursları işbirliğiyle 17.03.2017 tarihinde eğitim ve çalışmak amacıyla Almanya’ya gitmeyi düşünen katılımcılar için bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Bilgilendirme toplantısında Almanya’daki yüksek öğrenimle ilgili genel bilgiler, dil kursları, üniversitelere başvuru ve vize koşulları; eğitim süresince oturma-çalışma izinleri, yaşam giderleri; diploma denkliği, çalışma koşulları ve barınma olanakları-danışma merkezleri gibi konularda genel bilgiler verildi.
“Mavi Kart-EU“ ve “çalışma vizesi”,Almanya’da iş arama, eleman sıkıntısı çekilen meslek alanları, mesleki denklik, iş sözleşmesi ve çalışma hayatı gibi konular üzerinde duruldu ve birlikte götürülecek aile bireylerinin konumu ele alındı.
Bilgilendirme toplantısına katılan tüm katılımcılara öğrenim ve çalışma hayatlarında başarılar diler; organizasyonu yapan Emine Hocamıza, öğrencilerini yalnız bırakmayan Hatice Hocamıza; emeği geçen kurum çalışanlarına ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir