Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi, İstanbul Beyoğlu’nda Bulunan Goethe Enstitüsü’nde “Almanya’da Çalışmak” Konulu BilgilendirmeToplantısı Düzenledi

Posted by

 

27.-28.08.2016 tarihlerinde düzenlenen bilgilendirme toplantısında, “Mavi Kart-EU“ ve “çalışma vizesi” hakkında bilgi verildi. Almanya’da iş arama, eleman sıkıntısı çekilen meslek alanları, mesleki denklik, iş sözleşmesi ve çalışma hayatı, iş yeri açma, tıpta uzmanlık gibi konular üzerinde duruldu ve birlikte götürülecek aile bireylerinin konumu ele alındı.

Bilgilendirme toplantısı için bize kurumlarını açan; bizzat etkinliğe gelerek açılış konuşması yapan Goethe Enstitüsü Dil Bölümü Müdürü Sayın Wolf von Siebert’e ve halefi Sayın Verena Sommerfeld’e; organizasyon için A1 Sınav Danışmanı Gülümser Hanıma ve toplantıya çok yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara çok çok teşekkür eder; başarılar dileriz.

Bilgilendirme toplantısına salon kapasitesi nedeniyle alamadığımız katılımcılara anlayışları için teşekkür ederiz. Toplantılarımız düzenli aralıklarla devam edecektir.
Yeni Vatanım Ön Uyum Projesi Ekibi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir